• Den otevřených dveří na GOA Bučovice

      Budova Gymnázia a obchodní akademie na Součkově ulici zůstala ve čtvrtek 19. ledna otevřena déle než obvykle. Pro zájemce o vzdělávání a jejich rodiče byl v tomto školním roce připraven již druhý den otevřených dveří. Uchazeči o studium tak mohli získat podrobnější informace nejen o přijímacích zkouškách, ale především o tom, co je čeká během studia na střední škole či jak se mohou po jejím absolvování uplatnit.

     • Představivost vládne světu

      V pondělí ráno zaparkoval na bučovickém náměstí nepřehlédnutelný červený kamion. Co zajímavého přivezl, mohli prozkoumat jak studenti gymnázia, tak žáci bučovických základních škol i veřejnost.

      FabLab University je pojízdná digitální dílna vybavená laserovou řezačkou, 3D tiskárnami, robotickým ramenem a dalšími přístroji poskládaná do speciálně upraveného návěsu kamionu. Ten brázdí jihomoravské silnice už od roku 2019 a navštěvuje školy i města, kde si všechny technologické „vychytávky“ mohou jeho návštěvníci vyzkoušet.

    • Geologická olympiáda 2022-2023
     • Geologická olympiáda 2022-2023

      Letos poprvé se žákyně naší školy Zina Janíková z kvarty rozhodla zúčastnit Geologické olympiády. Během prosince úspěšně prošla školním kolem soutěže, ve kterém připravili autoři pro soutěžící řadu testových otázek v IS MUNI. Okresní kolo probíhalo podobným způsobem, otázky ale byly zaměřeny na širší znalosti z geologie a geomorfologie. Navíc nebyly testové, ale otevřené. A aby to soutěžící neměli příliš jednoduché, tak se při chybné odpovědi na soutěžní otázky body odečítaly, takže tipování se nevyplatilo. Okresní kolo proběhlo 10. ledna 2023 a Zina Janíková postoupila z prvního místa do krajského kola. Zině děkuji za reprezentaci školy a gratuluji k výbornému umístění. Věřím, že se bude Zině dařit i v krajském kole.

     • Pozvánka na školní ples

      Ředitelství a Klub rodičů Gymnázia a obchodní akademie Bučovice si vás dovolují pozvat na Studentský ples konaný pod záštitou studentů septimy, 3. A a 3. AO.

      Ples bude zahájen slavnostní polonézou. Vstupné 200 Kč. Možnost občerstvení. Bohatá tombola.

      Odjezdy autobusů.pdf

      Prodej vstupenek bude zahájen v pátek 27. ledna u Ing. Jana Součka (suk@gymbuc.cz).

     • Představujeme DofE

      Program DofE založila roku 1956 Jeho královská Výsost, princ Philip, vévoda z Edinburghu, manžel britské královny Alžběty II. Proto nese název Mezinárodní cena vévody z Edinburghu (The Duke of Edinburgh's Award). Jde o vzdělávací program pro mladé lidi ve věku 14 – 24 let, který je podporuje v osobním rozvoji a získávání dovedností uplatnitelných v budoucím životě a práci. Absolventi programu získávají prestižní ocenění, které jim dává výhodu v profesním i osobním životě. Ocenění uznávají zahraniční univerzity a je to skvělá položka v životopise.​​

     • Slavnostní stužkování třídy 4. AO

      V pátek 9. prosince 2022 proběhlo v aule školy slavnostní stužkování třídy 4. AO. Všichni se na událost velice těšili, jelikož mnoho mimoškolních aktivit nebylo možno společně zažít, primárně kvůli virové epidemii covidu-19.

      ​​​​​​​​​​​​​​Atmosféra již při prvním příchodu rodičů budoucích maturantů byla velmi příjemná. Třída se rozhodla svou ceremonii pojat ve formálním a elegantním stylu, proto se budoucí maturantky oblékly do dlouhých rób a pánové zvolili černé obleky. Také všichni ostatní hosté dodrželi plánovaný dress code,
      který celou událost o to více obohatil. V 18:00 byl zahájen program, při kterém následně zazněla studentská hymna Gaudeamus igitur s klavírním doprovodem spolužačky Elišky Rosotové.

     • Vánoční tradice

      Po třech letech se konečně opět rozezněly schody našeho gymnázia společným zpěvem koled. Stalo se tak dvakrát, v pátek 16. prosince a ve středu 21. prosince. Celou budovou se nesly Rolničky, Vánoce, Vánoce přicházejí, Štědrej večer nastal, Veselé vánoční hody a další velmi známé vánoční melodie. Přišli všichni, kteří chtěli přispět do společného chóru, kteří se chtěli předvánočně naladit a doladit se tak pro nadcházející období.

     • Vánoční florbalový turnaj

      O co menší prostor poskytuje školní tělocvična, o to urputnější jsou boje sváděné v honbě za děrovaným míčkem. Pro středoškoláky začal turnaj již v pondělí základními skupinami, ze kterých postoupily čtyři nejlepší týmy do finále. U dívek si postup vybojovaly septima, 2. AG, 3. AO a oktáva. U chlapců pak sexta, septima, oktáva a 4. AO, kteří měli s jedinou výjimkou ve svých řadách všechny nejlepší střelce základní části…Adama Doupovce ze septimy s osmi zásahy, Tomáše Zbytka z oktávy se čtyřmi brankami, shodně po třech brankách pak vsítili David Rotrekl ze 4. AO, Martin Kubíček ze sexty, Vojtěch Vráblík ze septimy, Marek Hrabovský ze 4. AG a Radek Pflimpfl z oktávy.

  • Přihlášení

   Neděle 29. 1. 2023
  • Den otevřených dveří

   sobota 18. 2. 2023

   Kritéria přijímacích zkoušek 2023.pdf

   Organizace školního roku 2022/2023.pdf

   Medailónek školy

   3D prohlídka školy

   Prezentace GOA [pdf]

   Základní informace o nabízených oborech vzdělání


   Objednávka obědů
   Odhlašování obědů osobně nebo telefonicky do 14 hodin den předem. Odhlašování přes internet nebo box v jídelně dva dny předem do 20 hodin.

   __________________________

   Soutěžní texty

   Strašidelné příběhy do soutěže "Do you have bats in your belfry?"

   1.pdf  2.pdf  3.pdf  4.pdf  5.pdf

   • Seznam učebnic 2022/2023