• Ve fyzice jsme opět zlatí!

      Ve čtvrtek 18.3. se konalo ve Vyškově okresní kolo fyzikální olympiády.

      Olympiáda proběhla, jako v současné době všechno ostatní, on-line formou. I přes tyto ztížené podmínky se na olympiádu dokázala výborně připravit žákyně tercie Julie Hrubá, která si vybojovala s vysokým bodovým náskokem první příčku. Gratulujeme!

     • Jak to bude s covid pasem

      Osazenstvo naší školy je cháska zvídavá, proto jsme nemohli opomenout aktuální otázky, které hýbou nejen Evropu. Zvídavost se snažili ukojit pracovníci brněnského Eurocentra virtuální besedou s aktualitami o Evropské unii.

      Co po uskutečnění Brexitu potřebuji k cestování do Británie? Proč je Severní Irsko stále problém? Vydělá některá země na Brexitu? Změní se možnosti českého vyjednávání v EU? Je Zelená dohoda hrozbou nebo přínosem? Jaké zdravotní informace mi mohou v covid pasu umožnit cestování?

     • Velikonoční ladění v primě

      Velikonoce a příchod jara si primáni zpestřili řešením kvízu. Obdrželi úryvek ze světoznámé knihy překrásně vyobrazující podmořský svět, který právě probírají v biologii.
      Prvním třem, kterým se podařilo řasy, sasanky a koráli vidět i jinak než jen v učebnici biologie a správně odpověděli na otázky, byla dnes, se souhlasem jejich rodičů, předána sladká odměna.

     • Na Olympu olympiády

      Jestli je možné na současných omezeních přeci jen něco ocenit, pak přechod oborových olympiád do virtuálního prostoru. A ročník 2020/2021 přinesl nejen úsporu času, ale i úspěchy pro GOA Bučovice, jehož žáci s novou podobou evidentně problémy neměli. Kromě nejmladší kategorie totiž z okresního kola postoupilo dál po jednom zástupci. A trojice Nela Daňková, Martin Kubíček a Jan Zbožínek rozhodně nezklamala ani v soutěži "o level výš"!

     • Projekt "Krokus"

      Po vstupu do areálu gymnázia a obchodní akademie nás v těchto dnech vítají nádherné žluté květy krokusů, které sem vysadili studenti gymnázia. Připomínají nám přes jeden a půl milionu zmařených životů nejen židovských dětí při holokaustu.

      Projektu „Krokus“ jsme se zúčastnili již třikrát (v tomto roce nebyl spuštěn) – letošní septima, sexta a kvinta určitě pozná „své“ rostlinky. Tento projekt realizuje irská organizace Holocaust Education Trust Ireland (HETI) ve spolupráci s Oddělením pro vzdělávání a kulturu Židovského muzea v Praze. Barva krokusů symbolizuje žlutou Davidovu hvězdu, kterou byli nuceni Židé nosit během nacistické vlády.

     • Za písničku do vězení

      Tak zní název interaktivního webináře, který 3. a 5. března absolvovala ( on-line, jak jinak) třída kvarta. Webinář nachystala Knihovna Václava Havla v Praze.

      Žáci mohli s paní mentorkou projít novodobější českou historii a seznámit se s klíčovými událostmi, které souvisejí s tématem lidská práva. Dnes už tedy mají představu o tom, co to byla Charta 77, samizdat, iniciativa Několik vět, kdo byli Plastic People of Univers, Olga Havlová, Jiří Dienstbier, Ivan Martin Jirous a samozřejmě Václav Havel.

  • Přihlášení

   Úterý 13. 4. 2021
  • 3D prohlídka školy

   Postup do celostátního kola

   Lingvistické olympiády

   Do regionálního kola Lingvistické olympiády postoupili naši žáci Tomáš Šebeček a Jan Zbožínek. Oba obstáli v silné konkurenci více než se ctí. Jan Zbožínek si navíc svým výkonem zajistil postup do kola celostátního. Gratulujeme a držíme palce našemu finalistovi! 

   Události JmK 

   Reportáž z naší školy

   Prezentace GOA

   Základní informace o nabízených oborech vzdělání   Odhlašování obědů osobně nebo telefonicky do 14 hodin den předem. Odhlašování přes internet nebo box v jídelně dva dny předem do 20 hodin.

   • Moodle

   •