• Prezentace fiktivních firem na obchodní akademii

• Do galerie Fiktivní firmy byly přidány fotografie.

Ve čtvrtek 10. ledna 2019 u nás na Gymnáziu a Obchodní akademii v Bučovicích v rámci Dne otevřených dveří proběhl veletrh fiktivních firem třídy 3. AO.

Žáci se rozdělili do čtyř skupin a již v září si založili vlastní fiktivní firmy. Každá firma měla jiné zaměření. První firma Vínamo s. r. o. poskytovala nabídku bílých, červených i růžových moravských vín. Druhá fima Fresh Mixed s. r. o. se zabývala výrobou a prodejem ovocných smoothie. Třetí firma Dary přírody s. r. o. se zaobírala prodejem zdravých přírodních potravin a pochutin. Čtvrtá s názvem Pizza Luigi s. r. o. se věnovala výrobě a prodeji italských pokrmů, pizz a osvěžujících nápojů.

Celý den proběhl v příjemné a přátelské atmosféře. Profesoři, studenti i návštěvníci si mohli fiktivně v našich firmách nakoupit, ochutnat výrobky a poznat, jak třeťáci zvládají své podnikání.

Sofie Lorenzová, 3.AO

• Ekonomická olympiáda na OA

• Ekonomická olympiáda je největší celorepublikovou soutěží v ekonomii a financích, která je určena studentům středních škol. Otázky do soutěže a koncepci Ekonomické olympiády spoluvytváří ekonomové a odborníci z Institutu ekonomického vzdělávání za odborného dohledu členů Katedry ekonomie Vysoké školy ekonomické. Záštitu nad letošním ročníkem převzal víceguvernér ČNB Tomáš Nidetzký.

V rámci republiky se školních kol zúčastnilo rekordních téměř 15 000 žáků z 337 přihlášených škol.Na 25 otázek v časovém limitu 40 minut elektronicky odpovídalo 43 studentů z 3. a 4. ročníkua povolenou pomůckou byly pouze kalkulačky. V Jihomoravském kraji se do soutěže zapojilo přes 1 100 studentů z 38 středních škol a do stovky postupujících se probojovali i naši tři nejúspěšnější řešitelé: Sofie Lorenzová (3. AO), Patrik Bennet (3. AO) a Iveta Koláříková (4. AO).

Studentům blahopřejeme a děkujeme za příkladnou reprezentaci školy. Do krajského kola, které se uskuteční 4. února 2019 na Ekonomicko-správní fakultě Masarykovy univerzity v Brně, přejeme hodně úspěchů.

Věra Kmentová