• Práce Vv - Komiks

• První dobrovolný domácí úkol z výtvarné výchovy jsem zadávala s obavou, zda vůbec někdo zareaguje… Naštěstí se ukázalo, že šikovných výtvarníků máme ve škole dost. A kladných ohlasů na jejich práci zveřejněnou na webových stránkách školy mi taky nepřišlo málo. Takže kreslíme dál! Druhým úkolem bylo upravit fotografii tak, aby vypadala jako komiksová kresba. Někteří si jako nástroj zvolili editor fotografií, jiní použili klasické pastelky nebo fixy. A několik autorů vytvořilo celý příběh či dokonce kompletní komiksovou knihu! Výsledek jejich tvorby můžete zhlédnout v galerii.
            Ať vás obrázky potěší!

Marta Lučná, vyučující Vv

• Fotodeník z karantény

• V současné mimořádné situaci, kdy byly uzavřené školy a výuka probíhá naprosto jinak, než jsme byli doposud zvyklí, doporučil ministr školství učitelům, aby se zaměřili především na DŮLEŽITÉ předměty. Proto jsem měla radost z toho, že mnozí studenti ocenili dobrovolný domácí úkol z výtvarné výchovy. Tématem byl fotodeník z karantény, který bylo možné vytvořit různými výtvarnými technikami. Nabízela se především fotografie, a tak se mi sešla spousta krásných koláží a prezentací. Do galerie jsem vybrala jen část z nich. Děkuji všem výtvarníkům, kteří se do projektu zapojili a dali souhlas se zveřejněním svých prací.

Marta Lučná

• Aktuální informace - přijímací zkoušky, maturity, online výuka, dokončení přípravných kurzů

• Přijímací zkoušky

Jednotná přijímací zkouška ke vzdělávání ve střední škole pro školní rok 2020/2021 proběhne nejdříve 14 dnů ode dne obnovení osobní přítomnosti žáků na vzdělávání ve středních školách. Konkrétní termín jejího konání stanoví ministerstvo. MŠMT předpokládá, že termín otevření škol pro prezenční výuku bude znám s určitým časovým předstihem, tudíž že kroky směřující k přípravě realizace přijímacího řízení bude možno konat ještě před samotným otevřením škol (například vyhlášení konkrétního data konání jednotné přijímací zkoušky ministerstvem). Nicméně stále platí, že konkrétní termín konání této zkoušky se nebude moci uskutečnit dříve než 14 dní po otevření školy.

Jednotná přijímací zkouška se skládá, stejně jako podle stávající právní úpravy, z písemného testu ze vzdělávacího oboru Český jazyk a literatura a písemného testu ze vzdělávacího oboru Matematika a její aplikace.

Každý uchazeč může písemný test z každého vzdělávacího oboru konat pouze jednou. Uchazeč skládá zkoušku ve škole uvedené na přihlášce v prvním pořadí.

Maturitní zkoušky

Zahájení maturitních zkoušek - pokud bude umožněna přítomnost žáků na vzdělávání ve středních školách nejpozději 1. června 2020, pak bude maturitní zkouška zahájena nejdříve 21 dnů po obnovení možnosti osobní přítomnosti žáků ve středních školách. Současně platí, že maturitní zkouška musí být zahájena nejpozději do 30. června 2020.

Termíny, které nemohou být v mezidobí naplněny vůbec nebo s obtížemi (například odevzdání žákovského seznamu literárních děl do 31. března), budou posunuty. Konkrétní časové schéma konání maturitní zkoušky vyhlásí ministerstvo.

Skladba maturitní zkoušky

Pro maturitní zkoušku konanou podle upraveného zákona platí, že se skládá ze stejných zkoušek jako by se skládala maturitní zkouška konaná podle školského zákona. Výjimkou je však to, že ve společné části maturitní zkoušky se nebude v případě zkušebního předmětu český jazyk a literatura a cizí jazyk konat písemná práce.

Hodnocení maturitní zkoušky

Didaktický test bude hodnotit Centrum, ostatní části maturitní zkoušky budou hodnoceny školou. Jakou váhu budou mít jednotlivé dílčí části maturitní zkoušky na celkovém výsledku, bude stanoveno vyhláškou.

Volno k přípravě na konání maturitní zkoušky - "svatý" týden

Výslovně se stanovuje, že ředitel školy může dát žákům až 5 dní volna k přípravě na zkoušku. S ohledem na skutečnost, že žáci se aktuálně osobně neúčastní výuky ve škole, ale jsou vzděláváni distančním způsobem, je tak na úvaze ředitele školy, zda žákům toto volno poskytne.

Online výuka

Současným žákům naší školy jsou jednotlivými vyučujícími připravovány materiály k domácí výuce a zadávány úkoly (domácí práce) prostřednictvím již používaných systémů EduPage nebo Moodle. V závislosti na potřebě konkrétní výuky daného předmětu je využíváno systému online kurzů, natáčení videí k vysvětlení látky, snímána videa prostřednictvím interaktiní tabule, online komunikace prostřednictvím volně dostupných komunikačních nástrojů, zpětná vazba pomocí cvičení odevzdávaných opět pomocí kombinace systémů Moodle a EduPage apod.

Dokončení přípravných kurzů

Žákům v přípravných kurzech byly rozdány materiály zbývajících hodin na poslední prezenční hodině, v případě matematiky žáků z 9. tříd pak byly ještě rozeslány online. Bude-li to organizačně možné - podle data otevření prezenční výuky ve školách - bude zorganizována ještě jedna hodina každého vyučovacího předmětu přípravných kurzů. Konkrétní termín se samozřejmě odvíjí od data obnovení školní docházky a bude včas oznámen.