• Aktuální přehled důležitých termínů

DT Český jazyk a literatura od 8.00

• 8. 6. 2020 JPZ 4L  Jednotné přijímací zkoušky pro čtyřleté studium
              Matematika od 8.30
              Český jazyk od 10.55 (Uzpůsobení 25 % od 11.20)

• 9. 6. 2020 JPZ 8L  Jednotné přijímací zkoušky pro osmileté studium
              Matematika od 8.30

Český jazyk od 10.55 (Uzpůsobení 100 % od 12.10)

• 15. 6. 2020 – 18. 6. 2020
              Ústní maturitní zkoušky

• 19. 6. 2020
              Uzavření klasifikace distančního studia

• 23. 6. 2020 4L i 8L Náhradní termín jednotných přijímacích zkoušek
              Český jazyk od 10.55

• Práce Vv - Minecraft

• Třetím dobrovolným domácím úkolem, který mohli výtvarníci z naší školy zpracovat, byla práce inspirovaná známou počítačovou hrou. Shodou okolností se zveřejnění jejich obrázků "potkalo" s výročím vzniku této hry, a tak si dovolím ocitovat z jedné aktuální slohové práce, jejímž autorem je právě velký fanoušek Minecraftu.

Vážení hráči,
            také máte občas chuť udeřit pěstí do nějakého stromu? Nebo snad postavit dům z hlíny či se pomocí kanónu odpálit 150 metrů daleko? To vše je možné ve světě Minecraftu. Populární sandboxová hra v těchto dnech slaví 11 let od svého vzniku. Během jediné dekády prodalo studio Mojang více než 176 milionu kopií, čímž se Minecraft stal nejprodávanější hrou všech dob.

U příležitosti jeho 11. výročí bych jménem všech hráčů rád poděkoval vývojářům za úžasnou hru, která tvořila dětství desítkám milionům dětí, včetně mě samotného. Děkujeme vám za všechny ty šťastné chvíle, kdy jsme našli naše první diamanty, i ty méně šťastné okamžiky, kdy nám creeper poprvé odpálil náš domeček z hlíny. Bylo to krásných 11 let a já doufám, že tu s námi Minecraft ještě nějakou tu chvíli bude.

Za všechny výtvarníky i fanoušky Minecraftu M.L.

• Krajské koronakolo zeměpisné olympiády

•      Většina soutěží sportovních i znalostních byla zrušena, ne ale úplně všechny! Netradičně s využitím online formy se uskutečnilo krajské kolo zeměpisné olympiády. Do něj postoupil z okresu stejně jako vloni Lukáš Kubíček z oktávy. V konkurenci top geografů Jihomoravského kraje se umístil na šestém místě!

Příští rok bude "trůn" nejlepšího zeměpisáře školy volný a jeho nástupci mohou už teď začít přípravu. Třeba na základě testů z předchozích ročníků:

Lukášovi nejen gratulujeme k úspěchu, ale také děkujeme za reprezentaci školy!